21 Şubat 2009 Cumartesi

Dün ve Bugün


Fenerbahçemiz'de bir kesim Büyükşehir Belediyespor karşılaşmanın ardından 2-0'lık yenilginin faturasını teknik direktör Aragones'e kesmişti. Fenerbahçe tıpkı bugün olduğu gibi erken dakikalarda yediği golden sonra maçı çevirebilecek hamleyi yapamıyordu. Gerek rüzgarlı saha şartları, gerekse rakibin sert oyununa göz yuman ve ofsayttan iki gol yememize sebep olan hakemler unutulmuş ihale tamamen Aragones'e yıkılmıştı.

Belediye maçından bir gün önce Galatasaray'ın kendi sahasındaki yenilgisiyle başlattığı ve birçok kez tekrarlayıp bugüne kadar getirdiği isyan açıklamaları silsilesi dahi Fenerbahçe camiasını uyandırmadı.

Gençlerbirliği karşısında benzer bir şekilde saçma sapan bir golle yenik duruma düştük, üstelik maça çok da iyi başlamıştık. Yenik duruma düşmeden bulduğumuz 3 net gol pozisyonu yorumların altını doldurmak amacıyla kullanılan "maç boyunca bir tek pozisyona giremeyen Fenerbahçe" tabirinin kurbanı oldu. Maç boyunca alışılagelmiş ama Belediyespor maçındakilerin yanına yaklaşmayan bir sertlik vardı sahada. Yunus Yıldırım da iddia edilenin aksine maçı katleden adam konumuna biraz uzaktı. İlk yarıda işlerin iyi gittiği dönemde gelmeyen golün üstüne baraja çarpıp Volkan'ı avlayan duran top golü planları alt üst etti. Ardından bir sendeleme, oyuncu değişikliklerinin ardından da bir o kale bir bu kale, mahalle maçına dönen bir karşılaşma.

Galatasaray camiası başına gelen en ufak hakem hatasında ortalığı ateşe verip hocasını, futbolcularını yem etmiyor, hakemleri de Galatasaray lehine ve rakiplerinin aleyhine hata yapmaya zorluyor, bizler ise bu baskılar altında ezilen hakemlerden sahada dayak yiyor; kendi kurmadığı bir takımla henüz 6 ayını geçiren bir teknik direktörü maçın yıldızı seçmekle uğraşıyoruz.

İki hafta sonra uyanınca tepki vermek ise tutarsız oluyor zira Belediye maçını artık kimse hatırlamıyor, Gençlerbirliği maçını yöneten Yunus Yıldırım ise mazlum rolünde...

Bu arada "Dikkat Yunus Var" görseli forumlarından da destek bulamayınca Antu.com'un açılış sayfasından kaldırıldı. Şimdi başından beri olması gereken bir destek görseli var. Aragones'i maçın yıldızı seçen görselin ne kadar düşünmeden hazırlanmış bir tepki mesajı olduğu inşallah anlaşılmıştır. Hep Destek Tam Destek sloganının doğduğu bir yer olarak Antu.com'un iyi niyeti tartışılmaz ancak camia üzerinde bu kadar etkisi olan bir organ olarak anlık tepkiler vermekten kaçınmaları gerekir, özellikle de hedefte olan Fenerbahçe'nin bir kurumu, bir makamı ise.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Widget by LinkWithin